Mazowieckie Zrzeszenie
Handlu Przemysłu
i Usług

Jesteśmy członkiem:

Zaproszenie do projektu badawczego

Szanowni Państwo,

 

W ramach pracy naukowej w strukturach Clark University w Worcester (USA) została podjęta decyzja o uruchomieniu badań naukowych pt. „Badania jakości opinii o pracodawcach w Internecie”. Ostateczne wyniki badań zostaną zaprezentowane docelowo na Cambridge University w Wielkiej Brytanii.

Projekt badawczy ma na celu uzasadnienie tezy, iż opinie zamieszczane anonimowo w portalach internetowych (np. GoWork) nie do końca ukazują rzeczywisty obraz warunków pracy u pracodawców.

 

W tym celu badania naukowe będą prowadzone w trzech etapach:

  • Badania ankietowe realizowane pośród pracowników ujawniające poziom zadowolenia z aktualnej pracy.

  • Szczegółowa analiza wpisów w portalach internetowych tj. GoWork.

  • Analiza zebranych danych z wykorzystaniem technik korelacyjnych.

 

Dla wzmocnienia jakości analizy zebranych danych ważnym byłaby możliwość odniesienia (A) wyników uzyskanych z ankiet z (B) opiniami zamieszczonymi w serwisach internetowych.

 

Dzięki temu zabiegowi możliwe będzie dokładne porównanie ocen konkretnego przedsiębiorstwa. Dane przedsiębiorstwa nie zostaną ujawnione w wynikach badań.

 

Poniżej zamieszczony jest link do ankiety przeznaczonej dla pracowników Państwa przedsiębiorstwa. Ankieta ta nie jest jeszcze uruchomiona. Jest ona tylko i wyłącznie udostępniona Państwu do wglądu i zapoznania się z jej strukturą i treścią.

 

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=DQSIkWdsW0yxEjajBLZtrQAAAAAAAAAAAAZ__vhrND5UREkwMjMzUjFTOUQ1WjQ0SjVOVDU1TzJaMi4u

 

Badania mają się rozpocząć z początkiem sierpnia 2019 roku i mają potrwać około 2 miesięcy.

 

Osoba do kontaktu:
dr Arkadiusz Derkacz

kom. 667 900 907
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.