Mazowieckie Zrzeszenie
Handlu Przemysłu
i Usług

Jesteśmy członkiem:

Seminarium "Eksportuj żywność do Wielkiej Brytanii"

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego oraz Brytyjsko-Polska Izba Handlowa zapraszają na seminarium skierowane do producentów żywności. Celem spotkania jest wsparcie polskich przedsiębiorców z branży spożywczej w eksporcie produktów do Wielkiej Brytanii.


Polskich producentów coraz mocniej dotykają problemy z eksportem na wschód, zaś Wielka Brytania, gdzie eksport polskich produktów rośnie w dwucyfrowym tempie wydaje się być destynacją o wielkim potencjale i dużej chłonności. Konsumenci brytyjscy są zarówno zamożni jak również wymagający i zróżnicowani. Wielu z nich szuka nowych doznań smakowych czy po prostu zdrowej żywności - inni z kolei, zwracają uwagę na niższe ceny bez względu na pochodzenie produktu. Jak działać na rynku brytyjskim, nawiązywać współpracę z kontrahentami  przekonać Brytyjczyków do nabywania polskiej żywności – to tylko kilka propozycji tematów które znajdziecie Państwo w naszym programie. Problemy związane z certyfikatami, kursami walut, logistyką, tłumaczeniem i zawieraniem kontraktów pomiędzy dwoma różnymi systemami prawnymi będą przedmiotem seminarium i zostaną przedstawione w najbardziej praktycznej formie.


W trakcie spotkania zaprezentujemy wiedzę ekspercką naszych partnerów, którzy wspólnie z BPCC dostarczają kompleksowych rozwiązań w zakresie wprowadzenia produktów i usług na rynek Wielkiej Brytanii.


Miejsce i czas:

wtorek, 28 lutego 2017 r. w godz. 09:30- 15:00
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego - Aula Kryształowa
ul. Nowoursynowska 166
02-727 Warszawa

 

 

Udział w seminarium jest bezpłatny !

 

Zgłoszenia prosimy przesyłać do 24 lutego br. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Program spotkania

09:30 - 09:45      Powitanie gości

§  Ewa Janina ORZEŁOWSKA – Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego

§  prof. dr hab. Krystyna GUTKOWSKA - Dziekan Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji, Kierownik Zakładu Badań Konsumpcji Katedra Organizacji i Ekonomiki Konsumpcji -Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego  w Warszawie


SPECYFIKA RYNKU BRYTYJSKIEGO

09:45 - 10:00    Dynamika relacji handlowych między Polską i Wlk. Brytanią (w świetle „brexitu”); analiza brytyjskiego rynku pod kątem popytu na polskie produkty; usługi handlowe – Michael Dembiński, BPCC

10:00 - 10:15     Wymagania rynku brytyjskiego dla eksportu polskiej żywności – BSI Group

 

STRATEGIA WEJŚCIA NA RYNKI ZAGRANICZNE I MARKETING MIĘDZYNARODOWY

10:15 - 10:30      Opakowanie i wzornictwo - wymagania konsumenta brytyjskiego – Marek Schejbal, BPCC

10:30 - 10:45      dobre produkty, słaby marketing – czyli jak zareklamować polskie produkty w UK?Marek Schejbal, BPCC

10:45 - 11:00      Wejście na rynek brytyjski - studium przypadku - tbc

11:00 - 11:30      Przerwa Kawowa

 

UMOWY HANDLOWE, LOGISTYKA I PŁATNOŚCI W HANDLU ZAGRANICZNYM

11:30 - 11:45      Zawieranie umów handlowych, płatność za usługi i odzyskiwanie należności w Wielkiej Brytanii – Sebastian Szulkowski, Ardens Solicitors

11:45 – 12:00     Logistyka - polska żywność przekracza Kanał La Manche - tbc

12:00 - 12:15      Rozliczenia w handlu zagranicznym i zabezpieczenie ryzyka kursowego dla MŚP – Jakub Makurat, Ebury

12:15 – 12:30     Jak eksportować i utrzymać płynność finansową ? Czyli analiza przykładów wykorzystania faktoringu w eksporcie - Tomasz Rodak, Bibby Financial

 

FINANSOWANIE EKSPORTU I EKSPANSJI ZAGRANICZNEJ

12:30 – 12:45     Bezpieczeństwo żywnościowe i biogospodarka – szanse i wyzwania dla Mazowsza w ramach programu Horyzont 2020” - Tomasz Mróz/Bożena Podlaska -                              Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE

12:45 – 13:00     Instrument SME – szanse i możliwości w programie Horyzont 2020. - Marta Krutel - Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE

13:00 – 13:10  Grow with Greater Warsaw – program wsparcia eksportowego  dla MŚP z aglomeracji warszawskiej – Andrzej Czajkowski - Koordynator projektu "Promocja gospodarcza Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego" Biuro Rozwoju Gospodarczego - Urząd M.St. Warszawy

13:10 – 13:20  Inteligentna specjalizacja województwa mazowieckiego (grupy robocze) – Małgorzata Rudnicka -Wydział Innowacyjności i Rozwoju w Departamencie Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie

 

ROZWÓJ EKSPORTU I INTERNACJONALIZACJA POPRZEZ WSPÓŁPRACĘ SIECIOWĄ / OTOCZENIE BIZNESU

13:20-13:40         Prezentacje:

·         Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

·         Brytyjsko-Polska Izba Handlowa

·         Mazowiecki Park Naukowo-Technologiczny w Płońsku

·         AgroBioCluster

13:40-14:10        Sesja pytań z sali, rozmowy

 

LUNCH NETWORKINGOWY      

14:10 - 15:00      Lunch; możliwość dalszych rozmów handlowych oraz konsultacje indywidualne

 

 

Organizator: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego oraz Brytyjsko-Polska Izba Handlowa


Współorganizacja:
Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Mazowiecki Park Naukowo Technologicznym - Park Spółdzielczy w Płońsku oraz Agencja Rozwoju Mazowsza S.A.


Partnerzy:
AgroBioCluster, Krajowy Punkt Kontaktowy PR HORYZONT 2020, Urząd Miasta st. Warszawy